نهم

آموزش ریاضی نهم

آموزش ریاضی نهم توسط مهندس رضا باغدار برای آمادگی در آزمونهای تیزهوشان و نمونه

 

در بخش آموزش ریاضی نهم برآنیم؛ که با ارائه محتوای مناسب، درک مفاهیم پایه و افزایش مهارت مخاطبین در حل تستها و مسائل ریاضی یابد.

قطعا با درک مفاهیم پایه ریاضی و کسب مهارت در حل مساله ، درصد ریاضی شما در آزمون ورودی مدارس خاص ( تیزهوشان – نمونه دولتی و … ) افزایش می یابد . با توجه به ضریب درس ریاضی، احتمال قبولی تان در این مدارس بیشتر می شود.
مطالب ریاضی دوره اول متوسطه پیوستگی زیادی با هم دارند. تستهای ترکیبی در آزمونهای ورودی، مورد توجه طراحان سوالات است. لذا علاوه بر نکات ریاضی نهم، نکات تکمیلی پایه های هفتم و هشتم نیز در این بخش آموزش داده می شود. 

تستهای ترکیبی ملاکی برای سنجش میزان فهم ، تسلط و خلاقیت دانش آموزان می باشند. لذا تلاش برای درک مناسب مطالب و حفظ پیوستگی آنهابرای موفقیت در آزمونها، بسیار مهم است.
دانش آموزان عزیز! با کلیک بر روی عبارات آبی رنگ وارد صفحه مربوط به آن می شوید.

به منظور بهره مندی دانش آموزان پایه های بالاتر ، بخشی از نکات درسی مطرح شده در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم نیز به عنوان نکات تکمیلی در مطالب ارائه شده، گنجانده شده است.

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – بخش اول فصل اول : مجموعه ها

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – بخش دوم فصل اول: احتمال

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – فصل دوم : اعداد حقیقی (مروری بر اعداد صحیح، اعداد گویا و آشنایی با مفاهیم اعداد گنگ و قدرمطلق)

ورود به صفحه آموزش فصل سوم ریاضی نهم: استدلال و اثبات در هندسه (هم نهشتی- تشابه)

با توجه به اینکه مبنای استدلال و اثبات در هندسه به کارگیری نکات و قضایای از قبل اثبات شده است لذا مرور مطالب مرتبط از ریاضی هفتم و ریاضی هشتم نیز در این بخش انجام می‌شود.

در این بخش به کتاب ریاضی تکمیلی ویژه مدارس استعدادهای درخشان بیشتر توجه شده است.

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – فصل چهارم: توان و ریشه

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – فصل پنجم: عبارت‌های جبری (اتحاد و تجزیه)

برای آمادگی امتحان نوبت اول حل نمونه سوالات مدارس مختلف بسیار مفید است. در ادامه چند نمونه سوال برای آمادگی نوبت اول قرار داده شده است. با یک کلیک به راحتی می توانید این نمونه سوالات را دانلود نمایید.

دانلود سری اول نمونه سوالات نوبت اول ریاضی نهم

دانلود سری دوم نمونه سوالات نوبت اول ریاضی نهم

دانلود سری سوم نمونه سوالات نوبت اول ریاضی نهم

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – فصل ششم : خط و معادله‌های خطی این بخش شامل نکات فصل اول ریاضی دوستان پایه یازدهم نیز می باشد.

دانلود نمونه سوالات ریاضی نهم نوبت دوم:

دانلود سری اول نمونه سوالات ریاضی نوبت دوم پایه نهم
حل نمونه سوالات امتحانی پایه نهم:

بخش اول) حل نمونه سوالات آموزشی نهم مربوط به مبحث معادله خط

بخش دوم) حل نمونه سوالات آموزشی نهم مربوط به مباحث اتحادهای جبری، عبارتهای گویا و تعیین دامنه، معادله خط:

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – فصل هفتم : عبارت‌های گویا

یه جزوه کوتاه و کامل با مثالهای حل شده از مطالب این فصل (عبارتهای گویا) که در کلاس حضوری نیمسال دوم 98-97 تدریس کردم با واریز 1000 تومان به شماره کارت 5859831036176732 (بانک تجارت) در اختیار شماست. بعد واریز تصویر فیش واریزی را به ایمیل Reza.baghdar@gmail.com  ارسال کنید تا پسورد فایل در اختیارتان قرار گیرد.
اگر سوالی داشتید یکی از دو شماره تماس 09356816738 یا 09220084045 پاسخگوی شماست.

ورود به صفحه آموزش ریاضی نهم – فصل هشتم : حجم و مساحت

سوالات و پاسخ تشریحی آزمونهای تیزهوشان سالهای 98-97 و 97-96 و 96-95

بررسی سوالات آزمونهای سنوات گذشته بهترین محک برای میزان تسط داوطلبان برای شرکت در آزمونها است. بررسی این سوالات، جنبه آموزشی نیز داشته و داوطلب را با نوع تستهای آزمون آشنا نموده و به بهبود سبک مطالعه و تست زنی کمک بسیاری می کند.

برای دریافت سوالات و پاسخ تشریحی سوالات ریاضی آزمونهای تیزهوشان دو سال اخیر (98-97 و 96-97) مبلغ پنج هزار تومان را به کارت تجارت به شماره 5859831036176732 واریز نموده و ایمیلی حاوی تصویر فیش واریزی را به آدرس Reza.baghdar@gmail.com ارسال نمایید تا فایل برایتان ایمیل گردد.

برای سوال و پاسخ سال 96-95 هم کافی است مبلغ دو هزار تومان را واریز کنید تا سوالات و پاسخ بخش ریاضی آزمون در اختیارتان قرار بگیرد.

3 Replies to “نهم”

    • reza-baghdar Post author

      اینجا پاسخ به صورت یک عدد توان دار بیان نمیشه!چون این امکان وجود نداره که پایه ها یا توانها یکسان بشوند. تنها راه برای ضرب به دست آوردن حاصل دو عدد توان دار و سپس ضرب آن هاست. 9 ضربدر 32 که میشه 288. اگه توان 2 به جای 5 چهار میشد اون موقع حاصل به صورت 12 به توان 2 قابل نوشتن بود.

      Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *